top of page

Minu ilusa keha 5 saladust: Gerili Narusing

Nagu Buduaar, millalgi kirjutas, otsustasin siis ise ka endast natuke rääkida.

Kes ma olen, kust ma tulen.. see las jääda. Räägime parem minu figuurist sest nii palju on minult küsitud " kuidas sa selline oled? ". Lisaks on nähtud mu instagrami kontol, et ma alustasin täna millegi crazyga.


Buduaaris, aastal 2019, andsin sellise tagasihoidliku intervjuu: https://buduaar.tv3.ee/keha-ja-vaim/minu-ilusa-keha-5-saladust-gerili-narusing/


Nagu ütleb intervjuu siis " Gerili Narusing kuulub näiteks nende naiste sekka, kes usub, et tal on lausa suurepärased geenid, sest õhtuti sööb ta kartulikrõpsu ja paksuks ei lähe. "

Jah, nii on. Aga kuidas ma siis ikkagi olen nii sile ja sale?


Ma kuskil 5 aastat tagasi tegin rohkem trenni sest mu esimene peika oli jõusaali hunt, ei möödunud päevagi kui ma teda jõusaalist ei leidnud. Polnudki nii paha sest lõpuks sai minust ka trennimutt. Samas too aeg oli toitumine täiesti 0. Me õgisime pizzat, kummikommi, krõpsu, mäkki ja oh jumal mida kõike veel! Tol ajal oli hea elu, samas liikusime ka piisavalt.

Peale seda suhet, läksin suhtesse, kus sport jäi tahaplaanile ja mida ma siis tegin, et selline figuur siiski säilinud on?

Esiteks koli viiendale korrusele ja käi igapäev treppidest. Teiseks võta endale koer ja käi pikkadel jalutuskäikudel. Kolmandaks unusta söömine mõneks ajaks ära ( nali aga tõsi ta on, mul olid toitumishäired vahepeal( minimaalsed kuid siiski). Mis nippe mul Sulle siis anda on?

Kui Sul on võimalik, liigu jala. Ära otsi vabandusi, et õues on külm, vihma sajab ja autoga saaks kiiremini. NO GO, KÄI JALA! Enda kodulinnas, Tartus, liigun ma enamasti jala. Auto soetades, loobusin ka ühistranspordist ja autot kasutan ma ka pigem hädaolukordades. Poodi lähen ma alati jala, jah isegi kui pean nädala toidu ostma. Naeran enda üle vahepeal, et olen kaamel. Te ei kujuta ette kah, milliseid seiklusi mul on olnud asjade tassimisega viiendale korrusele. Mõnikord lendavad asjad lihtsalt alla ja ma pean tagasi esimesele korrusele lonkima. Ühesõnaga ma ei ole mugavustsioonis ja piitsutan end piisavalt jalutama ja jala käima. Näiteks suvel ma kolasin mööda kaltsukaid ka jala, ühest linna otsast teise. No way, et ma kasutan autot. Ka koera võtmine aitas kaasa liikumisele sest, et teen pikemaid jalutuskäike, lisaks käime koertepargis treenimas. Kevadel käisime ka agility trennis, seal oli samuti koormust mõlemale.

Küsiti, kas olen käinud jõusaalis ja teinud trenni pidevalt? Vastus on EI.

Jõusaali ja rühmatrennidega alustasin kuu aega tagasi. Küll aga olen kodus treeninud. Kuna mul on tehnika enamvähem teada siis on kergem ka kodus treenida. Tegin endale treeningkava ja siis 3x nädalas sai trenni tehtud. Koju ostsin: treeningmati, 2.5kg hantlid ja 4kg hantlid. Enamasti tegin tagumikku ja kõhtu. Samas ega mul oluliselt midagi figuuri juures ei muutunud, pigem hoidsin end lihtsalt samas vormis ja sama kehakaalu juures. Söömine on ainuke asi, millega ma pole suutnud tegeleda. Kartulikrõpsud ja jäätis on mu vaieldamatud lemmikud.


Lisan siia pildid ka aastatest.

Esimene on 2016, teine 2017, kolmas 2018, neljas 2019 ja viimased kaks on aastal 2020 mõlemad.AASTA 2020 algus ja lõpp!
Ma olen mega muutuse sel aastal teinud aga üldiselt seetõttu, et olen läbi elanud viimastel kuudel päris palju. Olen vähem teistest sõltuv ja otsustuskindlam ja seetõttu suudan teha ka teadlikke valikuid. Olgu see siis toitumine, trenn, liikumine, uus töökoht või uued sõbrad. Keegi ei saa meid kunagi sundida aga oleme väga mõjutatavad. Võid mõelda kui mõjutatav oled Sina? Kas teed asju selleks, et olla parem kellegiga võrreldes, oled sa vaadanud kedagi ja mõelnud, et tahaksin ka olla selline? Oled Sa pere poolt mõjutatav? Mina olin.

Igastahes on fakt see, et üldjuhul oleme me siiski kellestki/ millestki alati sõltuvad ja laseme end natukene liiga kergelt mõjutada.

Aasta alguses olin ehk minagi sõltuv ja mõjutatav. Aga nüüd, vaadates iseend, olen ma igati rahul enda elu õppetundidega. See on toonud mind siia, kus ma teen ISE enda valikud! Ja nii peakski kõigil olema.

Olen tänulik, et elu on andnud mulle piisavalt väljakutseid, et õppida iga päevaga midagi uut.

Alustasin 07.12.2020 uue väljakutsega. Challenge eesmärgiks võid Sa võtta mida iganes: kaalu kaotus, samasse kaalu jäämine, rasvapõletus, kaalu tõus ja lihase kasvatamine. Minu eesmärk on lihasmassi kasvatamine. Kõige suurem eesmärk on muidugi õppida mitmekülgsemalt toituma.

Toidukordi on mul tavaliselt päevas 3. Hommikusöök, õhtusöök ja õhtul näksimine( kartulikrõpsud, jäätis). Ma teen keskelt läbi 15k sammu päevas ja käin trennis, ma võin vaid oletada, et annan oma kehale vähem kui kulutan.

Fitwithmona annab suurepärase võimaluse naistel olla parem versioon iseendast ja tunda enda kehas hästi. Toidulaud on mitmekülgne ja kogused on ette antud. Hetkel ma pigem ei järgi kõiki toidukordi ja kogused, proovin olla kannatlik iseenda suhtes sest söömine, eriti selliste koguste, on vastuvõetamatu. Veel sain ühe päevaga aru, et pean kaloraaži madalamaks laskma ja alustan pigem 1700 kcal. Nii on lihtsam jõuda eesmärkideni.

Enda toidud pildistan ülesse, lisaks panen kirja kehakaalu ja pildistan ülesse enda keha, et hiljem näeksin, milliseid muutuseid on märgata. Teen seda iga nädala algus ja olen valmis ka Teile enda protsessist tagasisidet andma :)


374 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2 Post
bottom of page