top of page

" keegi ilus inimene, kes tõmbleb rohkem kui arvaks"

Sain sellise komplimendi läbi instagrami ja see pani mõtlema taaskord sellele kui võlts on sotsiaalmeedia. Arvamus sellest, et minu instagrami konto peegeldab esmamuljet " ilus keha, edukas mees " on hirmuäratav. Kahju, et mu konto ei peegelda seda soojust, mis minu hinges on ja seda, kes ma päriselt olen ja kuidas elan.


Nii siis, ilusa kehaga, ilus inimene, peab tõmblema rohkem kui enamik arvaks ja miks?

Sest mul pole edukat meest kõrval ja pole ka vanemaid, kes mulle kõike osta tahaks. Selle-eest on nad siiski maailma parimad vanemad, kes mind toetavad ja õpetavad paremini elama. Ainukene, kes minu edu tagab, olen ma ise. Ja ma olen fucking proud selle üle, et pean pingutama.

Sain paar nädalat tagasi ühelt tüdrukult kirja, kuidas ta on pettunud endas ja muidugi tänu sellele, et ta on endaga rahulolematu, hakkab ta jälgima enda ümbruskonda ja alustab enda võrdlemist teistega. Ta saatis ühe tüdruku konto ( ka influencer), kes jagab oma uhke autoga pilte, lisaks ka karjääriga seonduvat edu läbi sotsiaalmeedia. Jutud aga käivad, et tema edu taga, on tema vanemad. Paraku nii ongi tänapäeval, meil kõigil on oma lugu rääkida. Kelle edu taga on edukas mees/ edukas naine, edukad vanemad ja kelle edu taga on tema enda higi, vaev ja pisarad. Ja see tegelikult polegi oluline, kes, kuidas edukaks sai/saab. Tähtis ongi meeles pidada, et sa ei tea kunagi, kellegi teise lugu seega pole mõtet ka end teistega võrrelda. Me kõik saame enda edu ise tagada ja see pidev teistega võrdlemine, võtab pigem hoo maha kui annab juurde. Seega soovitus kõigile, kui sa oled sunnitud end teistega võrdlema siis see peegeldab seda, et sa pole endaga rahul. Lahenda see probleem ära! Õpi ennast armastama ja enda miinustega leppima. Ja kõik meie kiiksud, veidrused ja hirmud, teevadki meist meie. Iga indiviid on siin ilmas unikaalne. Nii ka mina. Ma olen täiesti sego naine! Viimasel ajal olen sellepeale nii palju mõelnud. Aga mis siis? See olen mina ja ma pean enda kiiksud, enda kasuks mängima panema. Ma ka ei saanud minevikus ülikooli sest ei õppinud koolis ning poisid, alkohol ja pidu olid tähtsamad. Tahtsin tegelikult õppida psühholoogiat aga kuna ma sain mate eksamil 18 punkti ja eesti keeles äkki 21 punkti siis see oli mu unistus, mis purunes väga kiirelt. Ja siiski kõik on omale kohale loksunud. Käisin teist rada ja ma olen uhke, kuhuni ma tänaseks jõudnud olen. Olen saanud tööalaselt palju võimalusi ja hetkel olen personalijuht ( kas ma ka tegelikult olen pädev sellel alal, eks seda näitab aeg aga see töökoht õpetab mulle kannatlikkust, kohusetundlikkust, organiseeritust ja palju muud).

Lõppudelõpuks ma ei saa olla pahane, et olen 24 aastane, üksik naine, kes pole leidnud enda kõrvale edukat meest, kes mu vajadused rahuldaks või ma ei oma rikkaid vanemaid, kes mulle korteri ostaks( või vähemalt aitaks selle ostuga) või ostaks mulle uuema auto või annaks taskuraha. Ja isegi kui ma leian endale eduka mehe siis ei tohi see olla mu jaoks väljapääs vaid motivatsioon, et olla ka veel edukam.

Peameeles: õnnetunnet ja sisemist rahulolu ei saa keegi sulle müüa, sa pead ise selleni jõudma ja vahepeal ka edukatel inimestel, kes on lihtsat teed pidi edukaks saanud, puudub hinges rahulolu.

Seega ära nukrutse kui sa pole leidnud endale inimest, kes su arveid maksaks või ostaks sulle uuema auto või üle üldse Sul pole seda, mis teistel on. Õpi olema uhke iseenda sammud üle, mis tagavad sulle tulevikus edu!

Iga väike samm oma eesmärkide poole, vajab tähistamist. Tea oma väärtust ja ära unusta, et pidevalt vingudes ja virisedes, sa ei jõua kunagi eduni. Tegutse. Õpi vaatama edukaid inimesi ja leidma neis motivatsiooni. Vahet pole, kuidas nad selle eluni jõudnud on, ole ise enda õnnesepp! Ja hiljem naerata ja ütle " ma tegin seda ISE". Minu jaoks on see tunne kirjeldamatu kui sa saavutad ise oma elus midagi. Kui ma endale oma esimese auto ostsin, Opel Signum 2007a, siis ma olin nii proud enda üle. Ma vaatan siiamaani oma nunnupalli ja mõtlen, et oi kui tubli ma olen. Jah see pole porsche aga so what? See on minu vaev ja by the way, ma pole nii edev inimene, ma ise unistan tegelikult volvost või volkswagenist. Skoda on ka enamvähem. EI mingit uut bemmi või audit. Ma pole edev naine, kuigi tean, et tundub. Ma ei vaja kalleid gucci kotte, uhket kodu või uhket autot. Ma vajan õnnetunnet, kiitust, hoolitsemist ja armastamist. Nimetan end pigem vaimseks inimeseks, kellele on oluline hingeline side teistega ja alles seejärel tuleb materiaalsus. Aga ma ei väida, et minu jaoks pole olulisel kohal praktiline auto, oma kodu ja edukas kuid armastav elukaaslane. Siiski elu on mind nii palju õpetanud ja andud võimalusi, kohtuda erinevate inimestega ja kuulata nende lugusid. Tuleb leppida sellega, et me kõik vajame erinevaid asju. Me tahamegi kogeda erinevaid tundeid ja emotsioone. Kui ühe jaoks annab õnnetunde mõni uus ese siis teise jaoks annab õnnetunde see kui keegi talle midagi ilusat ütleb/teeb.


Loo mõte seisneb selles, et minu instagrami kontot vaadates, võib tunduda tõesti, et olen ilusa kehaga ja eduka mehe naine, kellel on kõik olemas siis tõde on selles, et elan üürikorteris, sõidan opel signumiga, oman parimaid vanemaid, minu suhted meestega on katastroof ja ma alles pürgin oma eesmärkide poole. Olin mingiaeg töötu ja elasin säästudest aga mind teeb edukaks mu mõtteviis, suur süda ja heatahtlikkus. Ma olen osanud rahaga ümber käia ja ma ei pea muretsema kui mind töötuks tunnistatakse taaskord ( parem kui seda ei tehta). Mul on nö kassa, kuhu olen üritanud raha koguda ja see ongi mu backup plan. Seda õppisin ma oma emalt/ kasuisalt, kes ei visanud mulle koguaeg kommiraha ette vaid pidin igat senti välja teenima. Aastatega õppisin, et kui mulle antakse vaid nii palju taskuraha ( nt 50 krooni) siis ma pidingi saama nii kaua sellega hakkama kui uus tööots tuli ja thats it, mõistsin, et raha inglit ei ole ja keegi ei viska mulle plekki juurde kui see otsa saab. Sain aru, et tehes tööd, tuleb raha. Ja mõistsin ka seda, et eriti hea on siis kui enne uut palgapäeva on mul veel raha alles ja saan selle kõrvale panna. Vot nii!


Ja noh ega elu vaid raha ümber käi ja edu pole vaid suured raha numbrid, you know what I mean. Armastav pere, head sõbrad ja kõik muu on ikka elu alustala ja seejärel tuleb alles materiaalsus ja raha. Minule ütles ennustaja ilusti. Minu elus on paraku nii, et rahaga on suhted head ja kõik tahavad mulle raha anda, olen külluses. Mis puutub aga suhetesse, siis mina saan läbi suhete õppetunde ja suhetega on mul alati mingi jama. Võta siis nüüd kinni, kumb on parem, kas see, et raha armastab mind või mul on armastav elukaaslane?


Pikk ja lohisev jutt aga otsi ise siit vajalik info ülesse ja ära hala! Pea püsti, selg sirgu ja astu oma unistustele lähemale. Ainuke kellele sa loota saad, oled sa ise! Ja need edukad inimesed, kes on edukaks saanud tänu teistele, mis saab neist siis kui neile enam tasuta lõunaid ei anta? Vaata suuremat pilti, tee endale pai ja ole enda üle uhke! Elus juhtub kõik põhjusega, keskendu iseendale ja unusta enda ümber olev kära!


Love you, Gerili!

437 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2 Post
bottom of page