top of page

A woman with a voice is, by definition, a strong woman

Just nii, minu jaoks on alati tugevad naised need, kes teavad, mida tahavad ja julgevad selle välja öelda. Arvan, et olen ajaga muutunud tugevamaks sest ei karda olla mina ISE ja julgen igas olukorras, jääda enda seisukohale. Olen varemgi kuulnud, kuidas mind imetletakse mu otsekohesuse ja aususe pärast.

Aitäh! See motiveerib mind aina rohkem.

Hetkel on minu elus palju erinevaid inimsuhteid ja tunnen nagu mu elu keerleks vaid inimsuhete ümber. Kohutav. Aga noh, ilma inimsuheteta ei saa sest meil on sõbrad, kolleegid, elukaaslane, lapsed, äripartnerid ja muu palju muud. Kõik tahavad saada oma osa, ainukeseks erinevuseks on suhtluskeel. Kui elukaaslasega võid vabalt suhelda ja vahepeal ta peale häältki tõsta( loodan, et seda juhtub harva) siis äripartneriga pead hoopis teises keeles rääkima.

Ise olen proovinud anda endast alati parima kuid juhtub alati halvim. Näiteks minu armusuhted ja sõprussuhted( need olen paremaks saanud) on üsna tihti katastroof. Olen nii kõvasti endale sisendanud, et väärin vaid parimat ja tänu sellele, nõuan ka teistelt rohkem. Ja teistelt rohkem nõudmine, ei pruugi olla alati positiivne. Kui olla liiga nõudlik, olla perfektsionist, võid jääda paljustki ilma. Samas aga annab Sulle võimaluse kogeda vaid parimaid suhteid ja ei pea enda aega raiskama mürgistele suhetele.

Tunnen ka seda, et peale nõudlikkuse, on üksi elamine mind muutnud. Üksi elades, olen nii mehe kui ka naise rollis. Kui auto vajab remonti, hoolitsust ja süüa( tankimist) siis ma teen selle ära. Kui üür vajab maksmist siis ma maksan selle ära. Kodu vajab koristamist, remonti siis teen ka selle ära. Koer vajab õue, siis viin ta õue. Kõht on tühi siis teen endale süüa ja kui ei viitsi siis tellin või viin end välja sööma. Kui ma arvan, et väärin 150€ kasukat siis ma lihtsalt ostan selle. Lõpuks ma planeerin üksi oma elu ja päevi. Olen tänu sellele nii isekaks muutunud ja tunnen, et olen kaotanud enda naiselikkuse ja sellise õrnema poole, mis oli olemas mul aasta tagasi. Tunnen, et ma tahan alati juhtida nagu ma seda igapäevaselt tegema pean. Ma ei suuda nagu leppida, et keegi juhib minu asju, minu tegemisi või minu elu. Seega võin öelda, et üksi olemine on mind kasvatanud iseseisvamaks ja sisendanud mulle, et ma saan kõigega üksi hakkama ja milleks mulle näiteks meest vaja on?

Ja võibolla ongi minuga nii, et kui leian kellegi siis ta peab suutma taas tuua välja minust selle naiselikkuse ja näitama mulle, et saan olla taas vaid naise rollis. Ja ma vist alateadlikult ootangi seda, et mees on mees ja mina saan olla naine. Muidugi on ühiskond kaotanud need nö. soolised rollid ja pole enam mehe rolli ja naise rolli ja sellest mul on isegi natukene kahju, samas on kindlasti ka mehi, kes suudavad naist kohelda naisena.

Ma olen üldse arusaanud, et mul on uusi suhteid nii keeruline alustada või luua sest ootan liiga palju, mul on mingid standardid, mille järgi valin sõbrannasid, sõpru ja mehi. Inimesed on nii erinevad ja paljud ei vasta minu ootustele.

Olen alati rääkinud, et mulle on oluline kui inimene teeb mulle väikseid üllatusi ja soovib minuga veeta kvaliteetaega. Ehk siis pakub mulle pidevalt seiklusi ja üllatusmomente. Ja siin kohal pean taas ütlema, et kingid ei pea olema teemandid, maja ja auto vaid nii palju erinevaid viise on, kuidas enda armastust välja näidata... Nii on tegelikult ka sõbrannadega. Teod on alati need, mis loevad. Nende läbi näed kui oluline sa inimese jaoks oled ja kui palju on ta valmis pingutama, et see suhe toimiks ja oleks jätkusuutlik. Mina naisena, tean, mida ma väärt olen ja isegi kui ma leian, kellegi, kelle vastu mul on tõmme ja, kes tundub sümpaatne aga meil ei ole samad väärtushinnangud või ta ei pane mind nii tundma, nagu ma tahaksin, siis tean, et see suhe ei ole jätkusuutlik ja sellest suhtest tuleb välja astuda.

Minul on alati nii, et kui mind tehakse õnnelikuks ja pakutakse seda, mida ma vajan siis ma olen happy wife ja mu mehel on happy life, kui aga tunnen pidevalt pettumustunnet siis see pigem ärritab mind ja ajaga hakkan kandma, endalegi teadmata, mingit vimma. Ma olen tegelikult öelnud ka, et võin olla väga kirglik armastaja kui ka vihkaja. Ühesõnaga nii rasked on need inimsuhted. Hetkel mu emotsionaalne pool on nagu ameerika mäed ja võitlen pidevalt. Siiski tean, et iga suhe, mida loon, on milleski vajalik ja sellest annab alati midagi õppida.


Tegelikult räägin ma vaid enda kogemuste põhjal, et ükskõik kui raske pole, mürgistele suhetele tuleb teha lõpp. See on vajalik selleks, et uus saaks alguse. Sa pead lahti laskma ja unustama hetkeks oma hirmud sest tegelikult on nii, et kui Sa ikkagi enamusajast oled õnnetu ja pidevalt on konfliktid siis mida sa ootad?

Et see inimene muutuks? Jah võibolla kuu aega suudab olla parem inimene( sinu mõistes) aga hiljem teeb ta ikkagi nii nagu talle parem ja mugavam tundub. Kuhu tal muutuda on ja kas see on üldse õiglane teise suhtes kui palud tal muutuda, et Sul oleks hea? Kas tal on hea kui peab pidevalt end muutma kellegi teise pärast? Ja me ei saa öelda, et need inimesed, kes ei vasta meie ootustele, ei ole head inimesed. Minult on ühekorra küsitud ka, et miks sul meest ei ole, kas maailmas pole häid mehi? Jah, maailmas on häid mehi aga kelle jaoks, mina ei ole veel head meest leidnud. Ehk siis iga inimene mõistab suhteid erinevalt, nii on ka sõprussuhtega. Me lihtsalt " hoolime " inimestest erinevalt.

Tänapäeval on ka palju konfliktseid sõprussuhteid, kus üks panustab liiga palju ja teisel on savi. Olen ise ka kogenud mürgiseid sõprussuhteid ja õnneks on need minevik. Nüüd olen leidnud endale paar head sõbrannat, kes üksteist täiendavad. Neil kõigil on mingi omadus, mida ma sõbrannadelt ootan ja olen nö tegelikult nende funktsioonid ära jaotanud. Näiteks ma tean alati, et kui mul on mingi räige S.O.S ja kohe on vaja rääkida ja nõu saada siis tean kellele helistada, sest ta on selles spetsialist.


Nii, et ole hea võta ennast kokku. Kõik mis sa teed, teed iseendale. Lõpeta vabanduste otsimine ja lahku kui sa pead seda tegema. Tean, et see on raske, valus ja sada muud mõtet tiirleb Su peas. Aga aeg toob vastused. Mina igastahes teen endale pai sest võtsin end lõpuks ometi taas kokku ja lahkusin suhtest, mis ei olnud minu jaoks piisav, rõhutan minu jaoks. Järelikult on saatusel mulle muud plaanid, tuleb vaid oodata, loota ja uskuda. Sest kõik see, mida Sa ise usud, see juhtubki. Meie mõtetel on väga suur jõud. Ja samamoodi on ju tegelikult nii, et kui inimene ikka väga hoolib sinust ja kiindunud on sinusse, teeb ta ükskõik mida, et sind hoida, armastada ja ei laseks Sinust niivõinaa lahti.


Mõtteainet kõigile ja mina kogun end taas sest tegelikult inimestest lahti laskmine pole ka kõige tundetumale inimesele kerge kuid aeg parandab ka kõige magusamad ja valusamad haavad!


Nii, et Sina, kes sa seda loed ja ennast ära tunned..

Ma usun sinusse ja loodan, et tead enda väärtust!

245 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2 Post
bottom of page